W gminie żydowskiej bar i Bat Mitzvah często obchodzone są tańce.
Tańce są wspólne dla Quinceañeras, słodkie szesnaście imprez i uroczystości débutante. Niektóre z tych wydarzeń to taniec ojciec-córka.
Na przyjęciach weselnych nowożeńcy mogą zdecydować się na pierwszy taniec (zanim wszyscy goście zostaną zaproszeni na parkiet).
Impreza taneczna ciesząca się coraz większą popularnością to impreza taneczna Bollywood, podczas której można usłyszeć muzykę z indyjskiego kina Hindi.

Popularna impreza taneczna, która demonstruje ten styl muzyki i kombinacji tanecznej jest produkowana przez Wicked Karmę, która jest produkowana przez Christie Lo i DJ’ a RDX.
Nurai, klub nocny w Bejrucie był gospodarzem imprezy 28 sierpnia 2017 roku, a do 30 sierpnia 2017 roku złamał rekord świata Guinnessa za prowadzenie 56-godzinnej imprezy, która pokazała, że jest najlepszym miastem partyjnym na świecie!

Atrakcje dla dzieci – fontanna z czekolady

Niektóre imprezy taneczne mogą kłaść nacisk na niektóre gatunki tańca. Na przykład, impreza może obejmować tańce swingowe lub kwadratowe, a nie taniec w ogóle. Piłka maskowana to rodzaj zabawy kostiumowej z tańcem. Imprezy taneczne, podczas których ludzie tańczą głównie Tango nazywane są Milongas.

W psychologii i etologii zabawa to szereg dobrowolnych, motywowanych wewnętrznie działań, które zazwyczaj kojarzą się z przyjemnością i rozrywką rekreacyjną. Zabawa jest powszechnie kojarzona z dziećmi i zajęciami na poziomie młodocianych, ale zabawa odbywa się na każdym etapie życia, a także wśród innych zwierząt o wyższych funkcjach, przede wszystkim ssaków.Organizowanie urodzin – w domu czy w lokalu?

Atrakcje dla dzieci – Masterchef junior

Wielu wybitnych badaczy z dziedziny psychologii, w tym Melanie Klein, Jean Piaget, William James, Sigmund Freud, Carl Jung i Lev Vygotsky postrzegali grę jako ograniczoną do gatunku ludzkiego, gra wierząc, że jest ważna dla rozwoju ludzkiego i wykorzystania różnych metod badawczych do udowodnienia swoich teorii.

Gra jest często interpretowana jako lekkomyślna, ale gracz może być skoncentrowany na swoim celu, zwłaszcza gdy gra jest zorganizowana i zorientowana na cel, tak jak w grze. Stosownie do tego, zabawa może rozciągać się od relaksu, wolnej woli i spontanicznej, poprzez frywolny do planowego lub wręcz kompulsywnego.

Zabawa nie jest jedynie rozrywką, ale może być ważnym narzędziem w wielu aspektach życia codziennego dla młodzieży, dorosłych i poznawczo zaawansowanych gatunków nie-ludzkich (takich jak ssaki naczelne). Nie tylko promuje i wspomaga rozwój fizyczny (takie jak koordynacja ręka-oko), ale również wspomaga rozwój poznawczy i umiejętności społeczne, a nawet może stanowić krok w kierunku świata integracji, co może być bardzo stresującym procesem. Zabawa jest czymś, w co bierze udział większość dzieci, ale sposób zabawy różni się w zależności od kultury, a sposób, w jaki dzieci angażują się w zabawę, jest różny w zależności od kultury.