You are here
Blog 

Buty dobre na wszystko

Buty dobre na wszystko

Gdyby ktoś jeszcze nie tak dawno temu powiedział, iż zwyczajne kalosze przejdą nie tylko modową rewolucję, ale i zauważalną ewolucję, to osoba taka spotkałaby się zapewne z niezbyt miłym odezwem ze strony szeroko pojętego środowiska fashion. Tymczasem to, co jeszcze kilka lat temu wydawało się ziszczeniem najgorszych koszmarów poważnych projektantów stało się codziennością. Kalosze bowiem szturmem wdarły się na salony stając się obuwiem, które przestało być utożsamiane tylko i wyłącznie z rolniczą prowincją.

Różowe kwiatuszki, radosne stokrotki

Jeżeli myśląc „kalosze” wciąż widzisz przed oczami czarne, proste w formie gumiaki, to jak najszybciej zapomnij o tym widoku. Wyobraź sobie natomiast całą masę podobnych butów w najprzeróżniejszych fasonach i kolorach. Tak, dokładnie! Również i kalosze dosięgła moda na przeróbki, więc absolutnie żadnego problemu nie stanowi znalezienie takich, które charakteryzują się jaskrawymi barwami bądź radosnymi motywami je zdobiącymi. Wśród nich są różowe kwiatki, uśmiechnięte stokrotki, wesoły zwierzyniec reprezentowany przez krowy i kury, czy wzory prezentujące maszyny rolnicze. Fani bardziej klasycznych, stonowanych butów, znajdą natomiast kalosze stylizowane chociażby na buty kowbojskie.
Plejada dostępnych kolorów kaloszy również potrafi zawrócić w głowie. I, paradoksalnie, tych czarnych, prawdziwie klasycznych butów często wykańczanych filcem, już prawie nie ma w ofertach. Są za to pomarańczowe, rubinowe, w kolorze morskim i zielone niczym trawa.

Uniwersalność to podstawa

Mimo tego, że kalosze przeszły wyraźnie zauważalną rewolucje, w dalszym ciągu są obuwiem, które spełniać ma jedną, podstawową zasadę – są przeznaczonymi do pracy w każdych warunkach butami mającymi zapewnić nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Zmiana ich stylizacji, formy i wyglądu w żadnym stopniu nie wpłynęła na ich jakość. Te prawdziwe kalosze wciąż są niemal niezniszczalne, nieprzemakalne, cechujące się legendarną wręcz trwałością. Zmieniła się tylko i wyłącznie ludzka świadomość dotycząca ich skuteczności i niezawodności. Z obuwia kojarzonego niemal tylko i wyłącznie z wsią, kalosze docenione zostały również przez obywateli miast – nawet tych dużych – znajdując w ich oczach uznanie. Ich niezawodność, trwałość oraz stosunkowo niewielka cena skutecznie sprawiają, że kolejne pary schodzą ze sklepowych półek niczym świeże bułeczki. W końcu zawsze lepiej mieć pod ręką takie, a nie inne obuwie. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy sytuacja sprawi, że będziemy musieli sięgnąć po coś, o czym jeszcze do niedawna w ogóle byśmy nie pomyśleli.

Share This:

Related posts

Leave a Comment