Wśród chłopców szczególnie popularne są plastyczne figury akcji, często reprezentujące superbohaterów. Lalki modowe i postaci akcji są często częścią franczyzy medialnej, która może obejmować filmy, telewizję, gry wideo i inne powiązane towary. Lalki do grysików to kolekcjonerskie plastikowe lalki z główkami połączonymi z ciałem sprężyną lub hakiem w taki sposób, że główka pęka. Często portretują zawodników baseballowych lub innych sportowców. Wraz z wprowadzeniem komputerów i Internetu pojawiły się lalki wirtualne i internetowe. Są one często podobne do tradycyjnych lalek papierowych i umożliwiają użytkownikom projektowanie wirtualnych lalek oraz przeciąganie i upuszczanie ubrań na lalki lub obrazy prawdziwych ludzi do zabawy w strój. Należą do nich KiSS, Stardoll i Dollz. Party4Ypu Białystok

Zorganizowane zabawy dla dzieci

Również wraz z pojawieniem się Internetu, kolekcjonerskie lalki są dostosowywane i sprzedawane lub wyświetlane online. Reborn lalki to lalki winylowe, które zostały dostosowane do upodabniania się do ludzkiego dziecka z jak największym realizmem. Często są one sprzedawane online za pośrednictwem stron internetowych takich jak eBay. Azjatyckie lalki z przegubem kulistym (BJD) odlewane są z żywicy syntetycznej w stylu, który został opisany jako realistyczny i pod wpływem anime’ u. Azjatyckie BJD i azjatyckie lalki modowe takie jak Pullip i Blythe są często wykonywane na zamówienie i fotografowane. Zdjęcia są udostępniane społecznościom internetowym. Niestandardowe lalki mogą być teraz projektowane na komputerach i tabletach, a następnie produkowane indywidualnie przy użyciu druku 3D.

Popularne centra zabaw dla dzieci

Od czasów starożytnych lalki odgrywały główną rolę w obrzędach magicznych i religijnych i służyły jako reprezentacje bóstw. Lalki tradycyjnie były również zabawkami dla dzieci. Lalki są również zbierane przez dorosłych, ze względu na ich nostalgiczną wartość, piękno, znaczenie historyczne czy wartość finansową. Antyczne lalki wykonane pierwotnie jako zabawki dla dzieci stały się przedmiotami kolekcjonerskimi. Dziewiętnastowieczne lalki biskowe francuskich producentów takich jak Bru i Jumeau mogą dziś warte prawie 22 000 dolarów.

Urodziny w wynajętym białostockim lokalu

Lalki tradycyjnie tworzone są jako surowe, podstawowe zabawki, a także z wyrafinowanym i plastycznym designem, są tworzone jako sztuka ludowa w kulturach na całym świecie, a w XX wieku lalki artystyczne zaczęły być postrzegane jako sztuka wysoka. Artysta Hans Bellmer tworzył surrealistyczne lalki, które miały wymienne kończyny w latach 30. i 40. ubiegłego wieku jako sprzeciw wobec nazistowskiej bałwochwalczej bałwochwalczości doskonałego ciała aryjskiego. Artystka East Village Greer Lankton zasłynęła w latach osiemdziesiątych XX wieku z teatralnych pokazów okien uzależnionych od narkotyków, anoreksji i zmutowanych lalek.