You are here
Obuwie 

Kupno butów halowych

Istnieje dosyć jasny podział na obuwie sportowe wykorzystywane na hali oraz na nawierzchniach terenowych. Czym charakteryzują się wysokiej jakości buty halowe? Jak wybrać te najlepsze dla siebie?

Wygodne obuwie na stopach
Niewątpliwie, w przypadku każdego obuwia najważniejsza jest wygoda. Podobnie jest z butami halowymi, które przede wszystkim nie powinny uciskać nogi w żadnym miejscu. Wydaje się, że tego typu buty akurat przeważnie są jak najbardziej wygodne. Wynika to z tego, że szyte są najczęściej z miękkich materiałów, w przeciwieństwie do obuwia terenowego. Jeśli chce się ćwiczyć na nawierzchni betonowej czy nawet trawiastej potrzebne jest raczej nieco grubsze obuwie. Rzecz w tym, ze na takich nawierzchniach łatwiej trafić na nierówności, czy kamienie, mogące spowodować kontuzję. Na hali zagrożenie tego typu w zasadzie nie istnieje, z tego też względu, buty halowe mogą być cieńsze i lżejsze, co bez wątpienia znacząco zwiększa komfort ich noszenia.

Podeszwa butów halowych
Z pewnością, najważniejszym elementem obuwia halowego jest podeszwa. Rzecz w tym, aby zawsze sprawdzić, czy aby na pewno nie jest ona śliska. Chodzi oto, że na betonie jak i wielu innych nawierzchniach terenowych nie ma problemu ze ślizganiem się podczas ćwiczeń. Co innego ćwiczenia na halach, na których parkiet nie zawsze jest wystarczający antypoślizgowy. Podeszwa musi być więc odpowiednio wyprofilowana i szorstka.

Share This:

Related posts

Leave a Comment